Na Okresnom súde pokračuje proces v kauze platinových sít

Ilustračné foto. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Bratislava 29. marca (TASR) - Na Okresnom súde Bratislava 1 dnes pokračuje proces v kauze tzv. platinových sít. "Okresný súd Bratislava I na dnešnom hlavnom pojednávaní pokračuje v dokazovaní čítaním výpovedí svedkov a znalcov, ako to navrhli procesné strany," uviedol dnes pre TASR hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. Proces je naplánovaný aj na štvrtok 30. marca. Naposledy sa výsluchom jedného svedka vo veci konalo koncom januára tohto roku.

V prípade možného podhodnoteného predaja takzvaných platinových sít Správou štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR prokurátor obžaloval bývalých nominantov SDKÚ v SŠHR – bývalého vedúceho úradníka rezerv Jána K. a vedúceho služobného úradu rezerv Juraja L. a znalca Ondreja B. Trojica mužov čelí obžalobe z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku spolupáchateľstvom, ako aj z prečinu nepravdivého znaleckého posudku, tlmočníckeho úkonu a prekladateľského úkonu.

Podľa prokurátora obvinení vo svojom postavení konali v rozpore so záujmami štátu pri hospodárnom a účelnom nakladaní s jeho majetkom. Pri predaji platiny pod cenu štát podľa obžaloby prišiel o viac ako 2,2 milióna eur.

Ide o jeden z mála prípadov, keď sa pred súd dostal aj znalec. Ondrej B. mal vyhotoviť znalecký posudok na približne 30-násobne nižšiu sumu, než bola trhová hodnota sít. Ten podľa výsledkov policajného vyšetrovania stanovil všeobecnú hodnotu platinových sitiek na 81.720 eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.