Rekordný úlovok dopravákov v Leviciach: 50 porušení v školskej zóne

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

Levice 29. marca (TASR) - Okresný dopravný inšpektorát v Leviciach kontroloval v utorok (28.3.) v čase od 13.00 do 15.00 h v úsekoch školských zón mesta Levice dodržiavanie maximálnej povolenej rýchlosti vozidiel. Počas dvoch hodín policajti zistili takmer 50 vodičov, ktorí prekročili maximálnu povolenú rýchlosť.

Ako dnes TASR informoval preventista Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Leviciach Peter Polák, na úseky označené dopravnou značkou Školská zóna môžu vodiči natrafiť pri prejazde mestom už viac ako osem rokov. "Ani za taký dlhý čas si väčšina vodičov nezvykla na potrebu zníženia rýchlosti vozidla v týchto úsekoch," povedal Polák.

Podľa jeho ďalších slov sú školské zóny označené v bezprostrednej blízkosti škôl s veľkou frekvenciou pohybu detí a mládeže. "Osobitné ustanovenia o cestnej premávke v školskej zóne rieši zákon o cestnej premávke. Vodič smie jazdiť v školskej zóne rýchlosťou najviac 20 kilometrov za hodinu, pritom je povinný dbať na zvýšenú ohľaduplnosť voči chodcom, ktorých nesmie ohroziť. Ak je to nevyhnutné, vodič je povinný zastaviť vozidlo," ukončil s tým, že v školskej zóne chodci môžu používať cestu v celej jej šírke, pričom sú povinní vozidlám umožniť jazdu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.