Na sídlisku v Handlovej vybudujú polopodzemné kontajnery

Ilustračné foto Foto: TASR

Handlová 31. marca (TASR)- Samospráva Handlovej spúšťa pilotný projekt polopodzemných kontajnerov. Pribudnú na sídlisku Mostná. Realizáciu investičného zámeru jednomyseľne odobrili aj handlovskí mestskí poslanci na svojom rokovaní vo štvrtok (30. 3.).

Na sídlisku by mali pribudnúť tri stojiská s 19 polopodzemnými kontajnermi s objemom 3000 až 5000 litrov, tie by mali nahradiť 82 kusov nádob s objemom 1100 litrov na komunálny odpad na jedenástich stojiskách. Zberné nádoby budú umiestnené z dvoch tretín pod zemou. "Toto riešenie pre uloženie odpadov umožňuje predĺženie frekvencie vývozu odpadu, úsporu miesta pre parkovanie a verejnú zeleň, podporuje udržiavanie čistoty v okolí stojísk, eliminuje zápach či neúmyselné založenie požiarov. Nádoby je možné vybaviť senzormi merajúcimi výšku ich naplnenosti," zdôvodnil realizáciu investičnej akcie primátor Handlovej Rudolf Podoba.

Radnica už pripravuje súťaž na dodávateľa, samotnú realizáciu projektu naplánovala na leto. Zber odpadu z nádob na komunálny odpad, papier, plasty, sklo a kovy bude zabezpečovať spoločnosť Hater-Handlová.

Investičné náklady na realizáciu zámeru odhadla radnica na vyše 70.000 eur, v rozpočte má na to vyčlenených 36.000 eur, preto plánuje investíciu uhradiť v dvoch splátkach.

Pre obyvateľov pripravilo mesto aj kampaň, prostredníctvom ktorej ich chce informovať o výhodách vertikálneho systému zberu odpadu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.