Popri štátnej ceste v Partizánskom pribudne do konca júna chodník

Ilustračné foto Foto: TASR/Štefan Puškáš

Partizánske 19. apríla (TASR) - Vedľa štátnej cesty I/64 v mestskej časti Šimonovany v Partizánskom pribudne chodník. S prácami za viac ako 38.000 eur začala mestská spoločnosť tento mesiac.

"Chodník bude postavený od autobusovej zastávky na ulici Nitrianskej po Šimonoviansku ulicu tak, aby zvýšil bezpečnosť všetkých účastníkov cestnej premávky," povedal pre TASR primátor Partizánskeho Jozef Božik.

Komunikácia pre peších o dĺžke 79,29 metra a šírke 1,75 metra bude zo zámkovej dlažby, pričom sa bude pripájať na existujúci chodník popri ceste tretej triedy. Súčasťou stavby je i oporný múr so zabezpečením stĺpov nízkonapäťového vedenia počas výstavby a odvodnenie časti ciest I/64 a III/1759.

Dodávateľom prác sú na základe výsledku verejnej súťaže Technické služby mesta Partizánske, spol. s r.o. Do vybudovania nového chodníka investuje mesto asi 38.350 eur, realizovať sa bude tri mesiace, to znamená do konca júna, dodal Božik.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.