Fillon zrušil návštevu školy pre pripravované žarty študentov

Kandidát na francúzskeho prezidenta Francois Fillon. Foto: TASR/AP

Brusel/Paríž 19. apríla (TASR) – Pre chystané žarty študentov zrušil pravicový prezidentský kandidát Francois Fillon dnešnú plánovanú návštevu školy, na ktorej ho mal sprevádzať aj jeho stranícky kolega Alain Juppé. Študenti plánovali vylepiť na dvere školy obrázky odkazujúce na Fillonove finančné kauzy, informoval francúzsky spravodajský portál 20minutes.

Študenti parížskej súkromnej školy École 42, na ktorej sa vyučuje informatika, zareagovali na plánovanú návštevu trochu inak, ako Fillon predpokladal. Na sociálnej sieti sa začali dohadovať, ako privítajú pravicového kandidáta. Na vstupnú bránu chceli nalepiť obrázok s textom "Vráť peniaze, Francois" súvisiaci s aktuálnou Fillonovou kauzou.

Ďalší navrhovali na monitory počítačov umiestniť fotku kandidátovej manželky Penelope, ktorú údajne Fillon fiktívne zamestnával ako svoju poslaneckú asistentku.

Fillon a Juppé návštevu školy zrušili a namiesto toho sa rozhodli ísť do firmy Deezer venujúcej sa streamovaniu hudby.

Pravicovému prezidentskému kandidátovi v utorok otvorene prejavili podporu jeho niekdajší súperi zo straníckych primárok Alain Juppé a Nicolas Sarkozy.

Fillon sa v ostatných týždňoch umiestňuje v predvolebných prieskumoch na treťom alebo štvrtom mieste. Prvé kolo prezidentských volieb bude túto nedeľu. Favoritmi na postup do druhého kola, ktoré sa uskutoční 7. mája, sú šéfka krajne pravicového Národného frontu (FN) Marine Le Penová a exminister hospodárstva Emmanuel Macron.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.