Kalný oznámil nomináciu volejbalistov SR na šampionát do 19 rokov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Milan Kapusta

Bratislava 20. apríla (TASR) - Tréner slovenskej volejbalovej reprezentácie do 19 rokov Peter Kalný oznámil v stredu konečnú 12-člennú nomináciu na blížiace sa majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie, ktoré sa v Púchove a v Györi začnú už túto sobotu.

Z 15-členného tímu, ktorý bol v záverečnej príprave, vypadli traja hráči. "Nebolo to jednoduché rozhodovanie. Po absolútne vyrovnanej konfrontácii vypadol z nominácie najmladší blokár Michal Zeman a ďalej s nami nebudú pokračovať smečiari Samuel Bjelko a Matúš Šíma. V tíme ostalo dvanásť hráčov, do turnaja ideme s dvomi liberami. Považovali sme to za veľký risk a tým pádom sme hľadali rôzne kombinácie. Sme presvedčení, že sme na nikoho v rámci Slovenska nezabudli a máme tu najlepší možný tím," povedal tréner Kalný.

Záverečnú časť prípravy začali Slováci v Púchove 3. apríla. V prvom týždni sa stretli v troch dueloch s Maďarskom, potom si zmerali sily so slovenskými tímami COP Trenčín, Zvolenom a VKP Bratislava. "Najlepší výkon sme podali v druhom zápase proti Maďarsku a spokojný som bol aj s výkonom proti Zvolenu. Celkovo zápasy splnili svoj účel a príprava prebehla dobre. V poslednom týždni sme už zápasy nehrali a pripravujeme sa na úvod turnaja," dodal Kalný.

S blížiacim sa začiatkom šampionátu stúpa zdravá nervozita. "Chalani sa turnaj tešia a je cítiť, že sa už o pár dní začne. Na stredajšom popoludňajšom tréningu po oznámení konečnej nominácie bolo z hráčov cítiť, že sa upokojili, pretože predtým bojovali o miesto v tíme. Samozrejme záťaž pôjde smerom dole a už všetko ladíme na prvý zápas. Máme tu veľmi dobré podmienky a sme pripravení odviesť čo je v našich silách. Uvidíme na čo to bude stačiť," pokračoval skúsený lodivod slovenského tímu.

V rámci spestrenia programu a propagácie prestížneho podujatia v meste absolvoval reprezentačný tím v stredu dopoludní podpisovú akciu na Základnej škole Gorazdova v Púchove. "Bolo to spestrenie a nová skúsenosť pre našich mladých hráčov. Rozdali prvé podpisy, povedali pár viet o svojej kariére a podobne. Bola to milá akcia, prišlo tam asi 150 detí a boli sme príjemne prekvapení. Páčilo sa nám to," dodal Kalný.

Slováci sa na úvod turnaja stretnú s Francúzskom, ich ďalšími súpermi v II. skupine budú Rumunsko, Česko, Fínsko a Turecko. "Sústredíme sa na prvého súpera. Máme odsledované videá, ku ktorým sa ešte vrátime. Je to družstvo postavené na dvoch veľmi silných smečiaroch plus univerzálovi. Hrajú dynamický volejbal a majú tím s výbornými parametrami," povedal Kalný o Francúzoch a dodal: "Všetky družstvá s výnimkou Rumunov sú parametrovejší než sme my, podľa videa sú výkonnostne najďalej Francúzi, ale silní budú aj Turci. Veľmi kultivované družstvo má Fínsko a najhrateľnejší súperi by pre nás mali byť Česi a Rumuni. V každom zápase sa však pokúsime o čo najlepší výsledok a prípadný postup do záverečnej fázy turnaja by bol pre nás príjemným prekvapením," dodal Kalný s tým, že družstvo je zdravotne v poriadku: "Mali sme nejaké menšie problémy, ale aj za pomoci fyzioterapeutky Danky Chymičovej sa podarilo dať hráčov dokopy a sme v rámci možností v poriadku."

V I. skupine v Györi sa predstavia Poľsko, Rusko, Bulharsko, Taliansko, Belgicko a domáce Maďarsko. Prvé dva tímy po skupinách postúpia do semifinále, družstvá na tretej a štvrtej priečke budú hrať o 5.-8. miesto a poslední dvaja na turnaji končia.

Konečná nominácia Slovenska na ME do 19 rokov v Púchove a v Györi (22.-30. apríla 2017)

Nahrávači: Samuel Goč (COP Trenčín), Viliam Čizmazia (VKP Bratislava)
Smečiari: Milan Marinič (COP Trenčín), Nicolas Ondruš (COP Trenčín/Poprad), Erik Watzka (Spartak Myjava/VK Nové Mesto nad Váhom)
Blokári: Ján Jendrejčák (COP Trenčín/VKM Stará Ľubovňa), Filip Mačuha (VKP Bratislava), Andrej Pollák (COP Trenčín/VK Nové Mesto nad Váhom)
Univerzáli: Samuel Jurík (COP Trenčín/SPU Nitra), Tomáš Hrtús (VKP Žilina)
Liberá: Pavol Kurej (COP Trenčín), Samuel Paňko (TJ Slávia Svidník)

Realizačný tím:

Tréner: Peter Kalný
Asistenti: Erik Gábor a Martin Vaško
Manažér: Mikuláš Ortutay
Fyzioterapeutka: Daniela Chymičová
Štatistik: Daniel Bruch

Program majstrovstviev Európy hráčov do 19 rokov - Győr (Maď.) a Púchov (SR)

Program v skupinách:

I. skupina (Györ):

sobota 22. apríla:
15:30 Poľsko - Rusko
18:00 Maďarsko - Belgicko
20:30 Bulharsko - Taliansko

nedeľa 23. apríla:
Belgicko - Rusko (15:30)
Maďarsko - Bulharsko (18:00)
Taliansko - Poľsko (20:30)

pondelok 24. apríla:
Bulharsko - Belgicko (15:30)
Poľsko - Maďarsko (18:00)
Rusko - Taliansko (20:30)

streda 26. apríla:
Bulharsko - Poľsko (15:30)
Maďarsko - Rusko (18:00)
Belgicko - Taliansko (20:30)

štvrtok 27. apríla:
Rusko - Bulharsko (15:30)
Taliansko - Maďarsko (18:00)
Poľsko - Belgicko (20:30)

II. skupina (Púchov):

sobota 22. apríla:
Česko - Turecko (15:00)
SLOVENSKO - Francúzsko (17:30)
Fínsko - Rumunsko (20:00)

nedeľa 23. apríla:
Turecko - Francúzsko (15:00)
Rumunsko - SLOVENSKO (17:30)
Česko - Fínsko (20:00)

pondelok 24. apríla:
Francúzsko - Rumunsko (15:00)
SLOVENSKO - Česko (17:30)
Fínsko - Turecko (20:00)

streda 26. apríla:
Česko - Francúzsko (15:00)
Fínsko - SLOVENSKO (17:30)
Turecko Rumunsko (20:00)

štvrtok 27. apríla:
Francúzsko - Fínsko (15:00)
Rumunsko - Česko (17:30)
SLOVENSKO - Turecko (20:00)

Finálová časť (Györ):

sobota 29. apríla:

semifinále:
1. v I. skupine - 2. v II. skupine
1. v II. skupine - 2. v I. skupine

o 5.-8. miesto:
3. v I. skupine - 4. v II. skupine
4. v I. skupine - 3. v II. skupine

nedeľa 30. apríla:

o 7. miesto:
prehry duelov o 5.-8. miesto (10:00)

o 5. miesto:
víťazi duelov o 5.-8. miesto (12:30)

o 3. miesto:
prehry semifinále (15:30)

Finále:
víťazi semifinále (19:30)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.