V krupinskej nemocnici chýbajú lekári, interné oddelenie sa však udrží

Ilustračná snímka Foto: TASR/Štefan Puškáš

Krupina 20. apríla (TASR) - Hrozba zatvorenie interného oddelenia krupinskej nemocnice je, zdá sa, zažehnaná. Každému pacientovi bude na tomto oddelení aj naďalej poskytnutá zdravotná starostlivosť. Taký je záver rokovania zástupcov spoločnosti Agel, ktorá nemocnicu prevádzkuje, a vedenia mesta Krupina.

Ako sa píše na webovej stránke Krupiny, predseda predstavenstva spoločnosti Agel Milan Leckéši poveril predsedu predstavenstva spoločnosti Agel SK Michala Pišoju a predsedu predstavenstva Nemocnice Zvolen Jozefa Botku, aby pokračovali v realizácii potrebných krokov na posilnenie lekárskeho personálu na krupinskom internom oddelení.

Podľa primátora Radoslava Vazana za hrozbou zrušenia interného oddelenia neboli ekonomické ukazovatele, ale nedostatok lekárov. Na oddelenie sa však medzičasom podarilo získať jedného nového lekára a vrátiť by sa tam mala aj lekárka, ktorá bola na materskej dovolenke. Za zachovanie oddelenia bojovali petíciou aj obyvatelia Krupiny a okolia. Podpísalo sa ich viac ako 4000.

V krupinskej nemocnici dnes už nefunguje pôrodnica, chirurgické oddelenie ani pohotovosť. Okrem interného je tam už len oddelenie dlhodobo chorých.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.