NHL: Rangers znížili sériu s Ottawou, St. Louis na pokraji vypadnutia

Brankár Ottawy Craig Anderson (41) zastavil strelu hráča New York Rangers' Mika Zibanejada (93) v druhej tretine zápasu hokejového Stanley Cupu,2.5.2017. Foto: TASRAP

New York 3. mája (TASR) - Hokejisti New Yorku Rangers zdolali v noci na stredu v treťom súboji semifinále play off Východnej konferencie NHL na domácom ľade Ottawu 4:1 a znížili stav série na 1:2.

"Jazdci" od úvodu dominovali, na konci druhej tretiny viedli štvorgólovým rozdielom, za hostí stihol už len zmierniť prehru Jean-Gabriel Pageau. Senators prišli o dvojicu útočníkov Bobbyho Ryana a Zacka Smitha, ktorí nedohrali duel pre zranenia. "Deň voľna nám pomohol po mentálnej aj fyzickej stránke. Chceli sme po dvoch prehrách v Ottawe konečne uspieť a to sa nám po zodpovednom výkone podarilo. Musíme sa teraz maximálne skoncentrovať na ďalší duel," vyhlásil kormidelník Rangers Alain Vigneault. Jeho tím triumfoval vďaka dominantnej prvej tretine a švédskemu brankárovi Henrikovi Lundqvistovi, ktorý zlikvidoval 26 striel súperových hráčov.

Už iba jedno víťazstvo delí od postupu do finále Západnej konferencie hráčov Nashvillu. Predators vyhrali vo štvrtom dueli 2. kola play off doma nad St. Louis 2:1 a v sérii vedú už 3:1 na zápasy. Opäť sa mohli oprieť o spoľahlivého Pekku Rinneho, fínsky brankár zneškodnil 32 striel súperových hráčov. Prvý gól videli diváci až v 46. minúte, keď obranca domáceho tímu Ryan Ellis využil presilovú hru. V 54. minúte zvýšil náskok Nashvillu James Neal, no Blues sa nevzdali a kontaktným gólom Joela Edmundsona v 57. minúte znížili. Vzápätí sa pokúšali o dlhú power play bez brankára, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. "Bluesmani" prestrieľali súpera v pomere 33:25, ale koncovka nebola ich silná stránka. "Mali sme viac striel ako súper a hrali sme skutočne dobre. Musíme sa však viac tlačiť pred Rinneho a vyťažiť viac z našich šancí. Z tohto zápasu si vezmeme veľa pozitív. Verím, že sme ešte v tejto sérii nepovedali posledné slovo," burcoval útočník St. Louis Ryan Reaves.

Autor úvodného gólu stretnutia Ryan Ellis bodoval už v siedmom zápase v rade, čo je pre obrancu úctyhodné číslo. "Toto bol doposiaľ určite najťažší zápas celej série. Myslím si, že súper hral veľmi dobre a museli sme vyvinúť veľkú námahu, aby sme dnes uspeli. Čo sa týka môjho gólu, puk sa ku mne so šťastím odrazil. Stál som na správnom mieste, vypálil a bol z toho gól," vyhlásil Ellis. Rozhodnúť o historickom postupe do konferenčného finále môžu hráči Nashville v noci na sobotu SELČ na ľade súpera, kde je na programe piaty súboj.

2. kolo play off NHL /na štyri víťazstvá/

3. zápas semifinále Východnej konferencie

NEW YORK RANGERS - OTTAWA SENATORS 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Góly: 6. Zuccarello (Zibanejad, Girardi), 14. Grabner (Zuccarello), 33. Nash (Stepan, Vesey), 39. Lindberg (Miller, Glass) - 39. Pageau (Ryan, Ceci). Brankári: Lundqvist - Anderson, strely na bránku: 30:27, 18.006 divákov.
/stav série: 1:2/

4. zápas semifinále Západnej konferencie

NASHVILLE PREDATORS - ST. LOUIS BLUES 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Góly: 46. Ellis (Wilson), 54. Neal - 57. Edmundson (Steen, Lehterä). Brankári: Rinne - Allen, strely na bránku: 25:33, 17.273 divákov.