Polícia po útoku v Manchestri pristúpila aj k opatreniam v Londýne

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Michal Svítok

Metropolitná polícia v Londýne uzatvorila dnes stanicu diaľkových autobusov Victoria Coach Station po tom, ako tam bol nahlásený neznámy podozrivý predmet. Uzavretá je aj ulica Buckingham Palace Road a ďalšie oblasti v Londýne. Pred úradom premiérky na ulici Downing Street sú vlajky stiahnuté na pol žrde. Informuje o tom webový portál spravodajskej stanice BBC.

Bezpečnostné opatrenia súvisia s pondelkovým teroristickým útokom na popovom koncerte v Manchestri, kde si detonácia podomácky zostrojenej nálože vyžiadala najmenej 22 mŕtvych a približne 60 zranených. Útok sa odohral vo vstupnej časti haly a jeho strojcom je podľa polície osamotený samovražedný atentátnik.

Istá žena z Česka, ktorá bola v polyfunkčnej hale Manchester Arena na vystúpení americkej speváčky Ariany Grande, pre Český rozhlas (ČRo) uviedla, že na koncerte bola bezpečnostná kontrola prakticky "nulová".

"Bezpečnostná prehliadka nebola takmer žiadna, skôr nulová. Jediné, čo ich zaujímalo, bolo, či nemáme vlastnú vodu. Tašky takmer vôbec nekontrolovali, ani sa do nich nepozreli. Nechali nás ísť dovnútra bez akéhokoľvek ohmatania, či pri sebe niečo nemáme," uviedla pre ČRo Nikola Trochtová.

"K explózii došlo, keď sme práve opúšťali koncert, takže asi tri až päť minút po tom, ako speváčka odišla z pódia. Počuli sme pri východe výbuch, chvíľku sa nič nedialo, potom sa ozval krik a fanúšikovia bežali odtiaľ priamo k nám. Všetci začali panikáriť, preskakovať sedadlá a hľadať východ, ktorým by mohli odísť, a nikto nevedel, ani ochranka, čo sa deje," dodala.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.