Za vraždy a ublíženie ukončili prokuratúry stíhanie voči 25 osobám

Foto: Ilustračné foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 5. júna (TASR) - V minulom roku bolo prokurátormi Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) skončené trestné stíhanie pre najzávažnejšie formy násilnej kriminality, čiže vraždy, úkladné vraždy, ťažké ujmy na zdraví voči 25 osobám. Na deväť osôb bola podaná obžaloba, osem osôb uzatvorilo dohodu o vine a treste a odsúdených bolo 42 osôb. Informovala dnes TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

"Je potrebné poznamenať, že išlo o dodatočne objasnené takzvané „mafiánske vraždy“ spáchané pred desiatimi až 20 rokmi. Nie je vylúčené, že v súvislosti s ochotou niektorých spolupracujúcich obvinených, ktorí boli členmi zločineckých skupín, vypovedať o trestnej činnosti týchto skupín, sa aj v ďalších rokoch podarí objasniť takéto staršie prípady vrážd," uviedla ďalej hovorkyňa ÚŠP.

"Na ÚŠP je riešený prípad aj vraždy, ku ktorej sa priznali dvaja obvinení, avšak napriek všetkému úsiliu sa doteraz nepodarilo nájsť pozostatky obete, pretože bola zakopaná v lese, ktorý sa za 20 rokov podstatne zmenil a obvinení nie sú schopní presne určiť polohu hrobu," dodala na záver Tökölyová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.