Bratislavská Petržalka začala s budovaním nového športového areálu

Petržalka, ilustračná snímka. Foto: TASR

Bratislava 9. júna (TASR) – V areáli Jama na Vyšehradskej – Šášovskej začala bratislavská Petržalka s výstavbou nového areálu pre šport a hry. Ten by mal vyrásť na ploche takmer 1740 štvorcových metrov na mieste bývalého ihriska a slúžiť by mal ako deťom, tak mládeži a dospelým. TASR o tom informovala petržalská hovorkyňa Michaela Platznerová.

Street workoutové ihrisko bude slúžiť pre silové cvičenie v exteriéri a vo fitparku nájdu obyvatelia samostatné cvičebné stroje. Sólo herné prvky, skokanský mostík, dráhy a prvky pre rovnováhu doplní lezecký kopec s chytmi. Tento športovo-herný prvok vznikne využitím súčasného betónového kopca. "Povrch kopca zbavia nesúdržných častí, ošetria penetračným náterom a potiahnu mäkkým liatym povrchom a na strmšiu zadnú stranu kopca osadia lezecké chyty," doplnila Platznerová. Na vrchnej ploche budú v liatom povrchu podľa hovorkyne stvárnené plošné prvky.

V prvej etape prác odstránia asfalt, upravia povrch jeho dobetónovaním a osadia základy pre jednotlivé prvky. Potom príde rad na nový špeciálny povrch s čiernou podkladovou a vrchnou farebnou vrstvou, čím sa ihrisko aj opticky rozdelí na jednotlivé zóny. Nasledovať bude osadenie mobiliáru, nových prvkov a pribudne nové oplotenie. "Nezabudli sme ani na obľúbený herný prvok - pyramídu z lanovej siete," povedala Platznerová.

Z dôvodu náročného prístupu mechanizmov na miesto stavby a aby sa predišlo poškodeniu chodníkov a basketbalového ihriska, dohodla mestská časť podľa hovorkyne trasu cez trávnatú plochu. "Trávnaté plochy po ukončení rekonštrukcie totiž opravíme rýchlejšie a za menej peňazí ako popraskaný asfalt," dodala Platznerová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.