Búrky v ČR skomplikovali železničnú dopravu, udrelo asi 82.000 bleskov

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Praha 23. júna (TASR) - Cez územie Českej republiky sa v noci nadnes prehnali silné búrky. Meteorológovia zaznamenali okolo 82.000 bleskov.

Následky týchto búrok sa prejavili najmä v železničnej doprave. Dopravu v strednom a južnom Česku komplikujú stromy popadané na koľaje. Bez elektrickej energie ostali tisícky domácností.

Na svojich stránkach o tom informovali spravodajské weby Novinky.cz a iDNES.cz.

Štvrtkové búrky boli miestami veľmi silné, sprevádzal ich prudký vietor s rýchlosťou až 90 kilometrov za hodinu, krupobitie a prívalové dažde.

Na niekoľkých tratiach v stredných Čechách ležia stále na koľajniciach popadané stromy. Podľa hovorkyne hasičov Vladimíry Kerekovej nikto neutrpel zranenia.

Na hlavnej trati Praha - Kolín bolo pokazené zabezpečovacie zariadenie. Vlaky mali vo štvrtok meškanie až 70 minút.

Popadané stromy obmedzili prevádzku aj na tratiach v Juhočeskom kraji, meškali rýchliky z Brna a Českých Budějovíc.

Českí hasiči zasahovali kvôli búrkam do dnešného rána v približne 800 prípadoch, najčastejšie likvidovali popadané stromy a konáre na cestách alebo železnici.

"Do polnoci bola situácia najhoršia v Libereckom a Stredočeskom kraji a na Vysočine, potom sa búrka presunula do Juhočeského a Juhomoravského kraja," uviedla hovorkyňa Hasičského zboru ČR Nicole Zaoralová.

V južných Čechách po nočnej búrke zostalo niekoľko stoviek domácností bez elektriny.

Výpadky prúdu riešili aj na južnej Morave. Bez elektriny tam v noci nadnes bolo 2000 domácností.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.