Orbán: Maďarsko zostane priateľom Turecka, aj keď je to nepohodlné

Maďarský premiér Viktor Orbán, archívne foto. Foto: TASR/AP

Budapešť/Ankara 30. júna (TASR) - Maďarsko zotrvá pri svojich priateľoch a stojí na strane Turecka, povedal dnes v Ankare predseda maďarskej vlády Viktor Orbán v otváracom prejave maďarsko-tureckého obchodného fóra.

Podľa agentúry MTI premiér zdôraznil, že priateľstvo s Tureckom nie je jednorazovou záležitosťou. "Zotrváme pri svojich priateľoch, aj keď je to nepohodlné," dodal Orbán.

Predseda maďarskej vlády vyzval tureckých podnikateľov, aby Maďarsku venovali pozornosť, pretože podľa jeho slov je to najbezpečnejšia krajina Európy, má nízke dane a ako člen Európskej únie je súčasťou 500-miliónového trhu.

Turecký premiér Binali Yildirim pripomenul, že vlani v lete došlo v jeho krajine k podlému pokusu o štátny prevrat a že aj vtedy sa ukázalo, kto je skutočným priateľom Turecka.

"Jedným z nich je Maďarsko, ktoré sa dôrazne postavilo na stranu tureckého národa a odsúdilo pokus o puč," cituje MTI slová predsedu tureckej vlády.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.