Pri nehode autobusu na diaľnici v Bavorsku mohlo zahynúť až 17 ľudí

Záchranári a hasiči zasahujú na nemeckej diaľnici A9 pri meste Münchberg v Bavorsku, kde autobus narazil do kamióna idúceho pred ním a následne začal horieť, 3. júla 2017. Foto: TASR/AP

Berlín 3. júla (TASR) - Nemecká polícia sa obáva, že pri dnešnej nehode autobusu na diaľnici A9 v Bavorsku mohlo zahynúť až 17 ľudí, ktorí sú zatiaľ považovaní za nezvestných. Zvyšných 31 osôb z autobusu, ktorý zhorel po náraze do kamióna idúceho pred ním, utrpelo zranenia rôzneho rozsahu.

Polícia je podľa vyjadrenia svojho hovorcu Jürgena Stadtera pre stanicu n-tv "realistická" a predpokladá, že nakoniec bude "azda viacero mŕtvych", zostáva však malá nádej, že nezvestné osoby sa predsa len podarí nájsť v okolí miesta nehody.

V turistickom autobuse, ktorý podľa prvých zistení smeroval do Norimbergu, sa nachádzalo 46 cestujúcich a dvaja vodiči. K zrážke s kamiónom došlo pri meste Münchberg v čase okolo 07.00 h, keď sa na danom úseku začínali tvoriť kolóny.

Autobus po náraze úplne vyhorel, pričom viacero osôb utrpelo ťažké zranenia.

Diaľnica bola uzavretá v oboch smeroch a na mieste udalosti zasahovali početné tímy záchranárov, hasičov, polície a technických služieb. Nasadené boli aj viaceré záchranárske vrtuľníky. Príbuzní zranených a nezvestných osôb, ako aj svedkovia, môžu využiť špeciálnu telefónnu linku.

Dnešná nehoda sa podľa n-tv stala blízko miesta, kde v októbri 1990 zahynulo pri hromadnej zrážke vozidiel desať ľudí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.