MOST-HÍD: Je nevyhnutné si pripomínať SNP, malo by byť mementom

Na snímke predseda Most-Híd Béla Bugár Foto: FOTO TASR – Jakub Kotian

Bratislava 29. augusta (TASR) - Dnešný deň je veľmi dôležitým sviatkom a spomienkou na odvážny krok našich občanov, ktorí sa bez ohľadu na ich národnosť dokázali spoločne postaviť proti nacizmu. Vo svojom stanovisku to k dnešnému 73. výročiu SNP uviedla strana Most-Híd.

Napriek tomu, že odvtedy už uplynulo 73 rokov, je podľa strany nevyhnutné si pripomínať tento sviatok, aby nevymizol z pamäti. "O to viac, keď vidíme, že táto zvrátená ideológia má čoraz viac prívržencov v dnešnej dobe. Bohužiaľ, aj dnes sú medzi nami extrémisti, ktorí nielenže spätne podporujú a obhajujú vtedajší fašistický režim, ale dokonca vyjadrujú aj aktívnu podporu týmto myšlienkam podporou fašistickej strany v parlamente. Je preto potrebné pripomenúť to, že tento režim okrem iného posielal aj vlastných občanov na smrť do koncentračných táborov," zdôrazňuje strana vo svojom vyhlásení.

Slovenské národné povstanie by preto podľa strany malo byť mementom, že demokraciu a slobodu je potrebné neustále ochraňovať.

him mia

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.