USA uvalili sankcie na osem severokórejských bánk

Americký prezident Donald Trump. Foto: TASR/AP

Washington 26. augusta (TASR) - Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalila dnes sankcie na osem severokórejských bánk a 26 jednotlivcov, ktorí ich zastupujú v zahraničí.

Nové sankcie sú súčasťou snáh USA o medzinárodnú izoláciu KĽDR v súvislosti s jej jadrovým a raketovým programom, uviedol americký minister financií Steven Mnuchin.

Reštrikcie boli podľa agentúry AP zavedené na základe nového nariadenia, ktoré prezident USA Donald Trump podpísal minulý týždeň. V súlade s nariadením sa má obmedziť prístup Pchjongjangu do medzinárodného bankového systému.

V prípade 26 jednotlivcov ide podľa agentúry Jonhap o zástupcov ôsmich severokórejských bánk pôsobiacich v Číne, Rusku, Líbyi a Spojených arabských emirátoch.

Podľa amerického ministerstva financií majú nové sankcie, zavedené v súlade s rezolúciami Bezpečnostnej rady OSN, postihnúť inštitúcie a osoby "po celom svete", ktoré sa podieľajú na finančných transakciách v prospech Severnej Kórey.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.