ÚVZ má Deň otvorených dverí, rieši ochranu zdravia pri práci

Na archívnej snímke hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas. Foto: TASR - Dano Veselský

Bratislava 25. októbra (TASR) - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR v Bratislave zodpovedá v stredu odborníkom i laikom otázky o povinnosti zamestnávateľov v rámci ochrany zdravia pri práci. Do 15.00 h organizujú Deň otvorených dverí (DOD).

"Poradíme napríklad, ako sa hodnotí zdravotné riziko pri práci, či ako sa vykonávajú lekárske preventívne prehliadky vo vzťahu k práci," povedal hlavný hygienik SR Ján Mikas z ÚVZ SR. Riešiť sa podľa neho bude aj problematika odstraňovania materiálov s obsahom azbestu zo stavieb či mnohé iné témy.

Od decembra má dôjsť k zmenám pri pracovnej zdravotnej službe. Po novom ju zamestnávatelia nebudú musieť pre väčšinu zamestnancov zaobstarať trvalým zmluvným vzťahom ako doteraz. Povinnosť zabezpečiť zdravotnú pracovnú službu majú v súčasnosti zamestnávatelia bez ohľadu na kategóriu rizikovosti práce ich pracovníkov. Tie sú štyri.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.