EP FIBA: Ružové dresy Košičaniek priniesli víťazstvo aj 4143 eur

Foto: TASR/AP

Košice 26. októbra (TASR) - Nevšednú bodku mal zápas Európskeho pohára FIBA medzi Good Angels Košice a MBK Ružomberok (63:48). Ružové dresy, v ktorých nastúpili domáce hráčky, putovali do dražby, ktorej výťažok putoval na konto Ligy proti rakovine. Najväčší podiel na vyzbieranej sume 4143 eur mal dres hrajúcej legendy slovenského basketbalu Zuzany Žirkovej.

Nezvyčajné dresy si Košičanky pochvaľovali a Žirkovej priniesli viacero pozitívnych pocitov. Nielen z víťazstva, ale aj zo skutočnosti, že pomohol dobročinnosti "Lúčim sa s ním ťažko, pretože je naozaj krásny, ale zároveň aj ľahko, pretože je to na dobrú vec. Toto sú projekty, ktoré sa oplatí robiť. Výsledná suma je naozaj nádherná," poznamenala Žirková, ktorej dres získal víťazný záujemca za 1877 eur.

Dražené boli dresy všetkých hráčok Good Angels a hoci rozohrávačka Barbora Bálintová prišla o svoj, za sumu 500 eur si vydražila dres spoluhráčky Romany Stehlíkovej. Dražba sa niesla v pozitívnom duchu aj vďaka cennému víťazstvu domáceho družstva, ktoré triumfom nad slovenským rivalom zvýšilo svoju šancu na postup z B-skupiny. "Bolo to na európskej úrovni. Obe družstvá ukázali svoju kvalitu. Ružomberčanky hrali tvrdo, nevzdávali sa a bojovali až do konca. Napokon sme to natiahli na rozdiel 15-tich bodov, čo bolo dôležité," uviedla Žirková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.