Kia Motors Slovakia ponúka študentom štipendijný program

Na snímke montážna hala výrobného závodu Kia Motors Slovakia v Tepličke nad Váhom. Foto: TASR/Erika Ďurčová

Teplička nad Váhom 26. októbra (TASR) – Spoločnosť Kia Motors Slovakia ponúka v školskom roku 2017/2018 študentom univerzít a stredných škôl možnosť zapojiť sa do štipendijného programu. TASR o tom informoval hovorca spoločnosti Jozef Bačé.

Pripomenul, že minulý školský rok absolvovalo program šesť študentov stredných škôl a dvaja vysokoškoláci. "Štipendiá sú určené študentom strojníctva a technických odborov. Výhodou pre uchádzačov je okrem získania praxe v úspešnej medzinárodnej spoločnosti aj finančná odmena vo výške 2000 eur za rok pre stredoškolských študentov a 3000 eur pre vysokoškolákov. Študenti môžu absolvovať rôzne kurzy, či už jazykové alebo rozširujúce ich zručnosti, ako aj pracovné cesty do zahraničia. Študenti vysokých škôl majú možnosť konzultácií pri tvorbe diplomových prác. Po skončení štúdia získava úspešný absolvent stabilné pracovné miesto v závode Kia," uviedol Bačé.

Absolventom štipendijného programu spoločnosti Kia je aj zamestnanec v hale na výrobu motorov Peter Kubjatko. "Počas prednášky na strednej škole ma zaujala možnosť zapojiť sa do štipendijného programu. Mojim cieľom bolo zdokonaľovanie vedomostí nadobudnutých počas štúdia. Práca v spoločnosti Kia naplnila moje očakávania. Možnosť získať prax na najmodernejších obrábacích strojoch a vyskúšať si výrobu za pomoci najnovších technológií je pre mňa nenahraditeľná. Bonusom pre mňa bola účasť na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte. Štipendijný program odporúčam ako skvelú príležitosť naštartovať úspešnú kariéru," podotkol Kubjatko.

Študentom strojníctva, technického smeru prípadne mechatroniky stačí podľa hovorcu automobilky vyplniť prihlášku a poslať životopis najneskôr do 10. novembra. "Prax začína v novembri alebo decembri 2017. Program pre stredoškolákov je určený študentom tretích ročníkov učebných odborov a tretích a štvrtých ročníkov študijných odborov. V prípade nadstavbového štúdia sú to študenti štvrtého a piateho ročníka. U vysokoškolákov sa môžu prihlásiť študenti inžinierskeho štúdia. Viac informácií o prihláške a podmienkach štipendijného programu nájdu na webovej stránke kia.sk v sekcii Kariéra/Študenti/Štipendijný program," dodal Bačé.

Od školského roka 2011/2012 sa do štipendijného programu v závode Kia Motors Slovakia zapojilo 66 stredoškolských a vysokoškolských študentov. "Čerství absolventi našli uplatnenie na rôznych oddeleniach a naďalej úspešne rozširujú svoje pracovné zručnosti v našej spoločnosti," uzavrel Bačé.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.