Cirkus Paciento učí malých pacientov rozdávať smiech

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Roman Hanc

Nitra 27. októbra (TASR) - Predstavením pod cirkusovým šapitó skončil v piatok v nitrianskej fakultnej nemocnici týždňový program Cirkus Paciento. Občianske združenie Červený nos Clowndoctors ho realizovalo na Pedopsychiatrii od 23. októbra.

Program Cirkus Paciento je rozšírením pôsobenia zdravotných klaunov na detských oddeleniach nemocníc. Jeho cieľom je aktívne zapájanie detí do vytvárania dobrej nálady na oddelení. „Malých pacientov, ktorých vopred podľa ich zdravotného stavu vyberú lekári a sestry, strávia spolu päť dní s dvoma zdravotným klaunmi. S nimi sa venujú zábavnému učeniu, kúzleniu a ďalším činnostiam,“ vysvetlila hovorkyňa Fakultnej nemocnice Nitra Tatiana Timková.

Ako doplnila, na rozdiel od pravidelných návštev, boli tentoraz zdravotní klauni v nemocnici bez kostýmov a červených nosov. „Ich úlohou totiž nie je rozosmiať malých pacientov, ale urobiť z nich na celý týždeň svojich spolupracovníkov. Klauni sa s deťmi podelia o časť svojich zručností, naučia ich kúzla, žonglovanie a hlavne zvládnuť umenie rozdávať smiech,“ povedala Timková.

Podľa jej slov sa tak hospitalizované deti aspoň na okamih stávajú zdravotnými klaunmi a majú možnosť pozitívne pôsobiť nielen na svoju psychiku, ale rozveseľovať aj druhých. „Práve v piatok 27. októbra vyvrcholil projekt programom pre publikum, v ktorom je okrem rodičov aj zdravotnícky personál a ostatné deti,“ dodala Timková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.