Na Mariánskom vŕšku vysadili orechy, adoptovali si ich školáci

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Prievidza 27. októbra (TASR) - Na Mariánskom vŕšku v Prievidzi pribudli orechy. S výsadbou stromov pomáhali v piatok dobrovoľníkom deti zo Základnej školy (ZŠ) na Mariánskej ulici v Prievidzi, ktoré si ich aj adoptovali a budú sa o ne starať.

Piatková výsadba orechov na Mariánskom vŕšku je jedna z aktivít, ktoré finančne podporila samospráva Prievidze v rámci svojho projektu participatívneho rozpočtu. "My by sme veľmi radi nadviazali na tradíciu, ktorá je na hornej Nitre dlhodobá, a to ovocinárstvo. Prvé zmienky sú tu už od 17. storočia. Zároveň by sme chceli ľuďom umožniť aj benefit a ten benefit je bezplatný zber orechov," povedala jedna z autoriek projektu Lenka Ilčíková.

Pôvodne podľa nej dobrovoľníci chceli veľkú orechovú alej so 60 stromami, našli však pozemok, kam sa zmestí desať orechov. Vysadili ich konkrétne na pozemku Horského komposesorátu a rímsko-katolíckej cirkvi. "Toto pôvabné miesto má ešte jeden tajný kútik, a to je vlastne pôvodný evanjelický cintorín, ktorý dnes nie je v takom stave, aký by si pietne miesto zaslúžilo. Dobrovoľníci ho upravovali a čistili," dodala Ilčíková.

O orechy sa budú okrem školákov budú starať aj Technické služby mesta Prievidze, ktorých pracovníci dnes odborne dohliadali aj na výsadbu stromov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.