Obchvat Šale sa začne stavať najskôr o rok

Sídlisko v Šali, ilustračná snímka. Foto: TASR

Šaľa 28. októbra (TASR) – Obyvatelia Šale si budú musieť na obchvat mesta ešte počkať. Podľa slov ministra dopravy Árpáda Érseka sa stavebné práce začnú najskôr na jeseň budúceho roku. „Podmienkou však je, že verejná súťaž na dodávateľa stavebných prác pôjde bez problémov,“ povedal minister v rámci diskusie s mestskými poslancami na októbrovom rokovaní zastupiteľstva.

Šaľania i predstavitelia magistrátu už dlhodobo poukazujú na zlú dopravnú situáciu v meste. Na potrebu vybudovania obchvatu Šale upozornili jej obyvatelia už viacerými protestmi, o svojich požiadavkách informovali ministra pred rokom aj v otvorenom liste.

Podľa Érseka komplikujú prípravu výstavby predovšetkým nevyriešené majetkovoprávne vzťahy k pozemkom pod budúcim obchvatom. „Bez ich usporiadania nemôže byť vydané stavebné povolenie. Na výkupy je vyčlenených 6,4 milióna eur. Dnes sú už asi tri štvrtiny pozemkov vykúpené, v niektorých prípadoch sa však bude musieť pristúpiť aj k vyvlastneniu,“ vysvetlil minister mestským poslancom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.