Novinára Halperina obvinili zo sexuálneho obťažovania ďalšie 4 ženy

Na snímke americký novinár Mark Halperin. Foto: TASR/AP

Los Angeles 28. októbra (TASR) - Amerického novinára Marka Halperina obvinili zo sexuálneho obťažovania ďalšie štyri ženy, čím ich počet stúpol na 12. Informovala o tom v sobotu agentúra AP.

Jedna zo žien podľa spravodajskej televízie CNN údajne Halperina obvinila, že pred ňou onanoval. CNN tiež uviedla, že Halperin, ktorý je spoluautorom politického bestselleru Game Change (Prezidentské voľby), údajne ďalšiu ženu po tom, čo ho odmietla, pritlačil o sklenenú stenu jednej reštaurácie a vyhrážal sa jej, že jej zničí kariéru.

Všetky štyri ženy, ktorých mená CNN nezverejnila, uviedli, že k útokom došlo medzi rokmi 1988-2006, keď Halperin pracoval pre spravodajskú televíziu ABC News.

Halperin obvinenia, že pred niekým onanoval, fyzicky niekoho napadol alebo sa niekomu vyhrážal, poprel, a na Twitteri sa všetkým ženám, ktoré ho obviňujú z nevhodného správania, za spôsobenú psychickú traumu ospravedlnil.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.