V okresoch Lučenec, R. Sobota a Revúca sa voľby začali bez problémov

Na snímke pohľad okres Rimavská Sobota. Foto: TASR - Branislav Caban

Lučenec/Rimavská Sobota/Revúca 4. novembra (TASR) – V okresoch Lučenec, Rimavská Sobota a Revúca na juhu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) sa voľby začali bez problémov a všetky volebné miestnosti boli otvorené načas. TASR o tom informovali predsedovia a zapisovatelia jednotlivých obvodných volebných komisií.

Lučenecký okres bude mať v krajskom zastupiteľstve BBSK spolu päť poslancov, ktorých voliči vyberú spomedzi 44 kandidátov. Počet okrskov v tomto volebnom obvode je 95. „Nikde sa nevyskytol problém, všetko je zatiaľ normálne. Riešime len bežné veci, nevyskytla sa žiadna mimoriadna udalosť,“ uviedol pre TASR predseda obvodnej volebnej komisie Jaroslav Juhaniak.

V Rimavskosobotskom okrese volia obyvatelia šesť poslancov spomedzi 49 kandidátov. Počet okrskov v obvode je 157. „Nedostali sme žiadne vyjadrenie, že by sa niektorá z volebných miestností neotvorila načas. Voľby sú pokojné, nemáme hlásené žiadne problémy,“ priblížil predseda obvodnej volebnej komisie Csaba Žitňar.

Revúcky okres budú na krajskej úrovni zastupovať traja poslanci, pričom voliči majú na výber z 21 kandidátov. Volebný obvod je rozdelený na 66 okrskov. „Všetko beží bez problémov, nič mimoriadne sa zatiaľ nestalo,“ informoval TASR zapisovateľ obvodnej volebnej komisie Dominik Čulok.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.