Voľby v Bratislavskom kraji sa začali bez problémov

Na snímke volebná miestnosť na Majerníkovej ulici počas volieb do orgánov samosprávnych krajov v Bratislave v sobotu 4. novembra 2017. Foto: TASR - Marko Erd

Bratislava 4. novembra (TASR) – V Bratislavskom kraji začali voľby načas a bez problémov. Všetky volebné miestnosti otvorili. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman s tým, že situácia je pokojná a problém sa zatiaľ nevyskytol. Voliči si v Bratislavskom kraji volia nového predsedu BSK zo 17 kandidátov a 50 poslancov Zastupiteľstva BSK v ďalšom volebnom období z 356 kandidátov.

Bratislava hlási zatiaľ bezproblémový priebeh volieb. Do poslednej chvíle však mali viaceré mestské časti problém s obsadením volebných komisií členmi. "Všetky volebné miestnosti boli otvorené načas a bez komplikácií," priblížila TASR Silvia Vnenková z oddelenia komunikácie s verejnosťou na Miestnom úrade v Petržalke.

Priebeh volieb bez komplikácií je zatiaľ aj v Novom Meste, Starom Meste, Ružinove i Devíne. "Otvorené sú všetky miestnosti, komisie pracujú. Prišli odvoliť aj prví ľudia," povedala TASR koordinátorka volieb v Devínskej Novej Vsi Ingrid Zaťková.

Voľby sa začali podľa plánu aj v bratislavskej Dúbravke. "Všetky volebné miestnosti sa otvorili načas, prichádzajú voliči," referoval Jozef Královič z organizačného oddelenie Miestneho úradu mestskej časti Bratislava-Dúbravka. Bez rušivých vplyvov začali voľby i v 30 volebných okrskoch v Karlovej Vsi, taktiež i v Záhorskej Bystrici, kde možno voliť v rámci štyroch volebných okrskov. "Voličov zatiaľ máme málo, prichádzajú sporadicky," priznala Božená Kubíková z Miestneho úradu v Záhorskej Bystrici.

Volebné miestnosti sa otvorili načas a bez problémov aj v Rači, ktorá mala taktiež problém s obsadením volebných komisií členmi. "Máme všade len päť členov v komisiách," spresnila Jarmila Ďuríková z Miestneho úradu v Rači. Vrakuňa, Podunajské Biskupice i Vajnory od spustenia volieb zatiaľ ťažkosti neznamenali, ľudia tu pomaly prichádzajú k volebným urnám.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.