Mladého Banskoštiavničana obvineného z vraždy vzali do väzby

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Žiar nad Hronom 20. novembra (TASR) - Mladého Banskoštiavničana obvineného zo zločinu zabitia vzali do väzby. "Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu v Žiari nad Hronom rozhodol o vzatí do väzby Vladimíra K., obvineného zo zločinu zabitia, z dôvodu tzv. preventívnej väzby, teda z dôvodnej obavy, že bude pokračovať v trestnej činnosti," informovala hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Nina Spurná.

Ako ďalej uviedla, sudca pre prípravné konanie písomný sľub obvineného, ako aj návrh na uloženie probačného a mediačného dohľadu neprijal, a to vzhľadom na osobu páchateľa a povahu prejednávaného prípadu. Obvinený sťažnosť nepodal, rozhodnutie je tak právoplatné.

Iba 15-ročného mladíka z Banskej Štiavnice obvinila polícia zo zločinu zabitia. Podľa medializovaných informácií mal na smrť dobiť 49-ročného muža. Za tento zločin hrozí podľa banskobystrickej krajskej policajnej hovorkyne Márii Faltániovej trest odňatia slobody na tri až osem rokov, keďže obvinený je mladistvý, trest sa znižuje na polovicu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.