Mesto Nitra má na zimnú údržbu pripravených vyše 800 ton posypu

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Nitra 20. novembra (TASR) – Nitrianska radnica sa už pripravuje na zimnú údržbu. Ako informoval mestský úrad, v skladoch sa už nachádza 300 ton soli a 500 ton kamennej drvy. Ďalší posypový materiál bude pripravený v 35 kontajneroch rozmiestnených po celom meste.

Odstraňovať z ulíc Nitry sneh a ľad budú tento rok tri traktory, jeden nakladač snehu, nákladné auto, tri veľké a šesť malých sypačov. V prípade potreby bude mestu pri zimnej údržbe pomáhať aj päť súkromných spoločností a pri havarijnom stave má magistrát dohodnutú spoluprácu s ďalšími siedmimi firmami.

Mesto je pripravené z exponovaných priestorov v centre Nitry, pred zdravotníckymi zariadeniami a na ďalších dôležitých miestach sneh nielen odhŕňať, ale ho z miesta aj hneď odvážať. Na viacerých miestach v Nitre je magistrát pripravený zabezpečiť aj ručné čistenie predovšetkým chodníkov a schodísk.

Z dôvodu ochrany životného prostredia zostane počas zimy bez chemického posypu viacero komunikácií. Pôjde o niektoré cesty v Starom Meste a predovšetkým v blízkosti Mestského parku na Sihoti. Sneh sa nebude posýpať, ale iba odhŕňať na uliciach Chalupkova, Riečna, Robotnícka, Jaskyňová, Jesenského, Podzámska, Na predmostí či na Parkovom nábreží a v Mariánskej doline.

V minulosti sa o odpratávanie snehu v Nitre starali Mestské služby. Tie však boli na základe rozhodnutia mestského zastupiteľstva zrušené. V tomto roku bude zimnú údržbu prvýkrát zabezpečovať priamo mestský úrad prostredníctvom odboru komunálnych činností a životného prostredia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.