Projekt Otvor srdce, daruj knihu pomáha detským čitateľom v núdzi

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 20. novembra (TASR) – Darovať na Vianoce knihu neznámym deťom v núdzi z malokarpatského regiónu je cieľom projektu Otvor srdce, daruj knihu. Jeho 13. ročník spúšťa komunitná nadácia Revia. TASR o tom informovala jej koordinátorka projektov Lucia Finková.

"Naša nadácia už 13 rokov prostredníctvom nadšených podporovateľov sprostredkúva deťom z rôznych kútov nášho regiónu encyklopédie, detektívky či rozprávky od výmyslu sveta, a tým im zmysluplne robí Vianoce o čosi kúzelnejšie," uviedla.

Princíp projektu je podľa jej slov jednoduchý. Stačí, aby ľudia navštívili niektoré zo zúčastnených kníhkupectiev v malokarpatskom regióne, kde nájdu knižky označené štítkami Otvor srdce, daruj knihu. Vybratú knihu zakúpia a nadácia ju v spolupráci s príslušným kníhkupectvom knižku odovzdá mladému čitateľovi pod stromček.

"Vďaka nášmu daru deti budú vedieť, nielen ako sa volá najvyššia hora Himalájí, koľko druhov vtákov u nás žije a koľko hviezd svieti na oblohe, ale tiež kde hľadať dobro a zlo," povedal spisovateľ a podporovateľ čítania Márius Kopcsay.

Podľa Finkovej slov sa v predchádzajúcich ročníkoch vďaka projektu podarilo splniť priania vyše 1700 deťom knižkami v hodnote 15.000 eur. Do tohtoročného podujatia sa zapoja kníhkupectvá Artforum a Panta Rhei v Pezinku, Folly v Modre i Arch Books na Fakulte architektúry STU v Bratislave.

Záujemcovia o kúpu knihy pre detských čitateľov spod Malých Karpát tak môžu urobiť od prvej adventnej nedele do konca decembra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.