Pri samovražednom útoku v nigérijskej mešite zahynulo najmenej 50 ľudí

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Maiduguri 21. novembra (TASR) -Najmenej 50 ľudí zahynulo pri samovražednom bombovom útoku, ku ktorému došlo v utorok v mešite na severovýchode Nigérie. S odvolaním sa na miestnu políciu o tom informovala agentúra AP. Ide o jeden z najkrvavejších útokov v regióne za uplynulé roky.

Polícia sa snaží zistiť, koľko ľudí utrpelo zranenia. Ošetrujú ich v rôznych nemocniciach.

Útočník-tínedžer odpálil bombu v mešite v meste Mubi v štáte Adamawa práve v čase, keď sa tam ľudia schádzali na raňajšie modlitby. Mladý muž aktivoval svoju nálož po tom, ako sa zamiešal medzi veriacich.

Hoci sa k činu bezprostredne nikto neprihlásil, podozrenie hneď padlo na extrémistickú skupinu Boko Haram, ktorá sa usiluje o vytvorenie islamského štátu na severovýchode Nigérie. Boko Haram terorizuje tamojšie obyvateľstvo i priľahlé oblasti susedných krajín početnými vražednými prepadmi i samovražednými útokmi, ktoré si za uplynulých osem rokov vyžiadali najmenej 20.000 obetí na životoch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.