Silný výbuch v Číne spôsobilo zrejme nahromadenie horľavých plynov

Na snímke záchranár hľadajúci obete výbuchu v meste Ning-po, 26.novembra 2017. Foto: TASR/AP

Peking 27. novembra (TASR) - Nedeľnú silnú explóziu v Číne spôsobilo podľa všetkého nahromadenie horľavých plynov metán a sírovodík v septiku - nádrži na zachytávanie a prečisťovanie splaškov. Podľa agentúry DPA o tom v pondelok informovali čínske úrady.

Výbuch v čínskom prístavnom meste Ning-po ležiacom južne od Šanghaja si vyžiadal najmenej dve obete na životoch a do 20 zranených. Dvaja ľudia sú stále nezvestní.

Podľa agentúry DPA je príčina výbuchu stále nejasná, avšak hasiči na mieste objavili miesto, kde došlo k explózii. Ľudia z okolia následne potvrdili, že tam bývali toalety.

Tlaková vlna po výbuchu, ku ktorému došlo v nedeľu ráno okolo 08.50 h miestneho času (01.50 h SEČ), bola taká silná, že porozbíjala okná na budovách i autách v okruhu jedného kilometra, uviedol denník South China Morning Post.

Spravodajský server Huanqiu.com napísal, že budovy v okolí miesta explózie boli určené na zbúranie a mali byť preto prázdne. Je však možné, že sa v nich nachádzali robotníci, respektíve ľudia, ktorí tam hľadali kovový šrot do zberu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.