Lajčák je sklamaný z najnovšej raketovej skúšky Severnej Kórey

Miroslav Lajčák Foto: FOTO TASR - Jakub Kotian

New York 2. decembra (TASR) - Predseda Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov (VZ OSN), minister zahraničných vecí SR Miroslav Lajčák, vyjadril v sobotu sklamanie z najnovšej raketovej skúšky Severnej Kórey, ktorú v uplynulých dňoch odsúdili viacerí svetoví lídri.

"Predseda Valného zhromaždenia je sklamaný z nedávneho vypálenia rakety z Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR). Nalieha na vedenie KĽDR, aby ukončilo ďalšie testovanie, dodržiavalo svoje medzinárodné záväzky a konalo spôsobom, ktorý by umožnil zmysluplný a úprimný dialóg," uviedol pre TASR Lajčákov hovorca Brenden Varma.

Severná Kórea v stredu (miestneho času) oznámila, že uskutočnila úspešnú skúšku novej medzikontinentálnej balistickej rakety Hwasong 15, ktorá je podľa nej schopná zasiahnuť celé vnútrozemie Spojených štátov. Išlo o prvú skúšku severokórejskej balistickej strely od 15. septembra, keď táto izolovaná komunistická krajina odpálila balistickú raketu stredného doletu.

Americký prezident Donald Trump a jeho juhokórejský náprotivok Mun Če-in sa zhodli v názore, že najnovšia skúška balistickej rakety KĽDR predstavuje závažnú hrozbu nielen pre Južnú Kóreu a Spojené štáty, ale pre celý svet.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.