Predstavitelia Kambodže a Bangladéša diskutovali aj na tému Rohingov

Mladí Rohingovia v Bangladéši. Foto: TASRAP

Phnom Pénh 4. decembra (TASR) - Bangladéšska premiérka Hasína Vadžídová sa v pondelok počas svojej oficiálnej návštevy Kambodže stretla s premiérom tejto juhoázijskej krajiny Hun Senom, píše agentúra AP.

Po bilatelárnom stretnutí obaja vládni predstavitelia podpísali niekoľko dohôd o obchode a ekonomickej a technickej spolupráci.

Vadžídová uviedla, že s Hun Senom rozoberali aj situáciu okolo moslimskej menšiny Rohingov, ktorá "ohrozuje mier a stabilitu v ich regióne". Zároveň svojho kambodžského kolegu požiadala o podporu pri hľadaní "trvalého riešenia tejto krízy".

Zo severu mjanmarského Jakchainského štátu utieklo v strachu o život od 25. augusta už viac ako 620.000 Rohingov.

K hromadnému exodu došlo po násilnostiach, ktoré vypukli v uvedený deň v Jakchainskom štáte na západe Mjanmarska. Militanti patriaci k etnicko-náboženskej menšine Rohingov vtedy zaútočili na zhruba 30 policajných staníc. Mjanmarská armáda následne pristúpila k protiútoku, pričom boli vystavení násiliu aj civilisti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.