Koledníci Dobrej noviny sa počas víkendu stretnú na Nitrianskom hrade

Pohľad na Nitriansky hrad. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Nitra 5. decembra (TASR) – Koledníci Dobrej noviny z Nitrianskej diecézy sa stretnú v nedeľu 10. decembra v Bazilike svätého Emeráma na Nitrianskom hrade, kde sa uskutoční vysielacia svätá omša koledníkov Dobrej noviny. Špeciálnym hosťom nitrianskeho biskupa Viliama Judáka bude biskup Adigratskej eparchie Medhin Tesfaselassie z Etiópie, informoval hovorca Nitrianskeho biskupstva Miroslav Lyko. Pre koledníkov bude pripravený horúci čaj pri soche sv. Jána Pavla II. Záujemcovia budú mat možnosť navštíviť múzeum na hrade i izbu kardinála Jána Chryzostoma Korca.

Koledovanie detí pod názvom Dobrá novina sa na Slovensku po prvý raz uskutočnilo pred Vianocami v roku 1995. Odvtedy sa s mottom "Podajme ruku deťom" vydávajú vo vianočnom období skupinky detí a mladých ľudí ohlasovať zvesť o narodení Ježiša Krista v mestách a dedinách na celom Slovensku. Cieľom koledníckej zbierky Dobrá novina je okrem duchovného rozmeru aj získavanie finančných prostriedkov na rozvojové projekty v afrických krajinách.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.