Mobilnú ľadovú plochu pri popradskej aréne čoskoro sprevádzkujú

Popradský zimný štadión, archívne foto. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Poprad 5. decembra (TASR) - V Poprade sprístupnia verejnosti v stredu 6. decembra otvorenú ľadovú plochu pri viacúčelovej športovej hale. Informoval o tom hovorca mesta Marián Galajda s tým, že klzisko pri Aréne Poprad bude otvorené po desaťdňovej príprave ľadu v stredu od 10. hodiny.

„Ľadová plocha bude otvorená každý deň od 10. do 20. hodiny s tým, že v utorok, stredu, vo štvrtok a v piatok bude do 11.30 h vyhradená pre výcvik korčuľovania materských škôl. Technická úprava ľadu sa bude konať každý deň v čase od 6. do 9. hodiny, od 11.30 do 12.30 h a podľa potreby,“ upozornil Galajda. Správa klziska v tejto súvislosti vyzýva návštevníkov, aby rešpektovali výjazdy rolby a v tomto čase vo vlastnom záujme nevstupovali na ľadovú plochu.

„Mobilná ľadová plocha pre menšie deti bude inštalovaná na Námestí sv. Egídia na tradičnom mieste vo východnej časti námestia. S jej inštaláciou sa začne po demontáži pódia, na ktorom Popradčania v utorok privítajú Mikuláša,“ dodal primátor Popradu Jozef Švagerko.

Okrem korčuľovania na otvorených ľadových plochách pripravila samospráva v rámci Popradských Vianoc verejné korčuľovanie aj na Zimnom štadióne mesta Poprad. Vianoce na ľade štadióna si budú môcť Popradčania užiť 25. a 31. decembra od 15. do 17. hodiny.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.