V jednom zo skladov v Dúbravke zaistili 8,5 tony tabakovej suroviny

Na snímek zadržaný tabak. Foto: TASR - Kriminálny úrad finančnej správy

Bratislava 5. decembra (TASR) - Kriminálny úrad finančnej správy (KÚFS) prehľadal v Bratislave viaceré sklady. Pátral po tovare, ktorý unikol colnému dohľadu, a z ktorého nebola zaplatená príslušná spotrebná daň. V jednom zo skladov v bratislavskej mestskej časti Dúbravka zaistili 8,5 tony tabakovej suroviny. TASR o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová.

V sklade KÚFS zistil, že spoločnosť nemá vydané oprávnenie na obchodovanie s tabakovou surovinou. "Takýmto konaním porušila spoločnosť príslušné ustanovenia zákona o spotrebnej dani z tabakových výrobkov. Subjekt zároveň nemal ani zloženú zábezpeku na prepravu tabakových výrobkov. Existuje preto predpoklad, že tovar by bol uvedený na čierny trh," uviedla Skokanová.

Ak by bol tento tovar uvedený do voľného obehu, spotrebná daň na prislúchajúce množstvo by predstavovala podľa hovorkyne finančnej správy približne 640.000 eur. Prípad bol odovzdaný príslušnému správcovi dane na ďalšie konanie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.