Petržalka odstraňuje autovraky, tento rok ich zmizlo už vyše 100

Ilustračné foto. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 6. decembra (TASR) - Bratislavská Petržalka naďalej pokračuje v odstraňovaní vrakov áut. Od začiatku roka sa mestskej časti podarilo z verejných priestranstiev odstrániť 50 vozidiel, ktoré ohrozovali alebo poškodzovali životné prostredie. Ďalších 64 nepojazdných vozidiel odstránili ich vlastníci, ktorí tak zareagovali na výzvu samosprávy. TASR o tom informovala Silvia Vnenková z oddelenia komunikácie s verejnosťou petržalského miestneho úradu s tým, že na odstránenie sú pripravené ďalšie autovraky.

V prípade, že obyvatelia registrujú vo svojom okolí dlhodobo odstavené vozidlá, môžu sa obrátiť na miestny úrad. Ak vozidlo nemá tabuľky s evidenčným číslom a ani viditeľné VIN číslo, mestská časť naň umiestni výzvu na jeho odstránenie so 60-dňovou lehotou. Ak sa v tomto termíne nič nezmení, mestská časť predmetné vozidlo odstráni. Potom musí požiadať dopravný inšpektorát o zistenie majiteľa, ktorého následne upozorní na stav vozidla. Ak do určitého termínu vozidlo nespojazdní alebo neodstráni, požiada obvodný úrad o preverenie technického stavu vozidla. Celkovo trvá samospráve niekoľko mesiacov, kým sa jej podarí vrak auta definitívne odstrániť.

Samospráva tým v mnohých prípadoch nahrádza povinnosti vlastníkov vozidiel. Tí sú podľa zákona o odpadoch povinní na vlastné náklady zabezpečiť odstránenie vozidla z miesta, na ktorom poškodzuje alebo ohrozuje životné prostredie, alebo narušuje estetický vzhľad.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.