V Prešove doplnia zeleň, o ktorú prišli po letnej veternej smršti

Následky popoludňajšej búrky z nedele 23. júla 2017 v Prešove. V centre mesta na Hlavnej ulici vietor zlomil, či vyvrátil niekoľko stromov. Ďalšie stromy preventívne zrezali. Foto: TASR – Milan Kapusta

Prešov 6. decembra (TASR) – Južný park v centre Prešova po júlovej veternej smršti prišiel o mohutné ihličnany. V týchto dňoch tu mesto dalo doplniť výsadbu a nové stromy a rastliny začínajú zapĺňať zasiahnuté miesta. Ako informovala hovorkyňa prešovskej radnice Veronika Kmetóny Gazdová, nová zeleň skrášli aj ďalšie lokality mesta.

V Južnom parku bude vysadených spolu deväť stromov, a to štyri ihličnany a päť listnatých stromov. Okrem toho zmluvný partner vysadí aj 32 kríkov a 130 ruží.

Súčasťou zmluvy s dodávateľom, ktorý realizuje rekonštrukciu v Južnom parku, je aj výsadba zelene na sídlisku Sekčov na uliciach Arm. gen. Svobodu a Laca Novomeského.

Zmluva taktiež zahŕňa okrem výsadby zelene aj starostlivosť o stromy a rastliny v rokoch 2018 až 2022. Celková výška investície presahuje sumu 43.000 eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.