Hasiči majú mohutný požiar v Kalifornii spolovice pod kontrolou

Lietadlo Bombardier 415 Super Scooper vylieva vodu počas požiaru v kalifornskej Santa Barbare 17. decembra 2017. Vyše 8500 hasičov zápasilo v noci na pondelok s lesným požiarom, ktorý vyčíňa severne od kalifornskej metropoly Los Angeles. Oheň už zasiahol územie s rozlohou takmer 1100 kilometrov štvorcových a zničil viac ako 1000 budov. Foto: TASR/AP

Los Angeles 19. decembra (TASR) - Americkí hasiči začínajú konečne víťaziť nad mohutným lesným požiarom, ktorý vyčíňa severne od kalifornského Los Angeles už dva týždne. Informovala o tom v utorok agentúra DPA.

Thomas, tretí najväčší požiar v dejinách Kalifornie, bol v pondelok večer spolovice pod kontrolou, informovalo hasičské oddelenie v okrese Ventura.

Hasičom sa podarilo využiť príležitosť, ktorú poskytli dva dni s miernejšími vetrami. Očakáva sa, že silný vietor a vysoká vlhkosť sa do oblasti vrátia v stredu.

Od 4. decembra sa severozápadne od Los Angeles obrátilo na popol približne 1000 štvorcových kilometrov. Požiar tiež zničil 1032 budov a vynútil si hromadné evakuácie. V boji s ohňom zahynul jeden hasič.

K vzniku požiarov v minulých týždňoch prispeli najmä suché poveternostné podmienky, vysoké teploty a nárazové vetry, ktoré vanú z púští južnej Kalifornie smerom k pobrežiu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.