Pri Berlíne zneškodňujú bombu z druhej svetovej vojny

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Oranienburg 20. decembra (TASR) - Približne 12.000 ľudí evakuovali v stredu z bytov, kancelárií a obchodov v centre mesta Oranienburg v spolkovej krajine Brandenbursko na severovýchode Nemecka v dôsledku odstraňovania zabudnutej bomby z čias druhej svetovej vojny. Informovala o tom agentúra DPA.

Nevybuchnutú 250-kilogramovú americkú leteckú bombu našli v novembri v rámci systematického prehľadania tohto mesta vzdialeného necelých 40 kilometrov od nemeckej metropoly Berlín.

Z bezpečnostných dôvodov dali zodpovedné úrady vypratať oblasť v okruhu 900 metrov od miesta nálezu bomby. Evakuácia sa vzťahovala na obytné budovy, škôlky, školy, ale aj budovy miestnej samosprávy. Zneškodňovanie bomby môže trvať niekoľko hodín a podieľa sa na ňom šesťčlenný tím.

Operácia ovplyvnila a skomplikovala tiež železničnú premávku a lodnú dopravu na sieti kanálov pretínajúcich toto mesto s populáciou 45.000 obyvateľov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.