Vo Volkswagene začne od 23. decembra štvortýždňová zimná odstávka

Ilustračné foto Foto: TASR/Tomáš Halász

Bratislava 20. decembra (TASR) - V spoločnosti Volkswagen Slovakia (VW SK) prebehne takmer štvortýždňová zimná odstávka výroby. Automobilka sa bude podľa hovorkyne Lucie Kovarovič Makayovej pripravovať na príchod nových projektov a vykonávať údržbu zariadení.

"Linky v bratislavskom závode sa zastavia v sobotu 23. decembra 2017 a v plnom rozsahu sa zamestnanci vrátia do práce 22. januára 2018," priblížila. V martinskom závode sa podľa jej slov výroba spustí 2. januára 2018 a v Nástrojárni v Stupave potrvá odstávka do 8. januára 2018.

Tisícky zamestnancov firmy na Slovensku tak strávia vianočné a novoročné obdobie doma vďaka tejto plánovanej celozávodnej dovolenke. "V nasadení zostáva vyše tisícka zamestnancov VW SK a pracovníci viacerých dodávateľských firiem," doplnila Kovarovič Makayová.

Na starosti budú mať technologické a stavebné úpravy, ktoré nie je možné urobiť počas nepretržitej výroby. Časovo náročné prestavby súvisia podľa hovorkyne predovšetkým s prípravou na nábehy nových produktov Volkswagen Touareg a Audi Q8. "Počas plánovanej odstávky výroby sa pravidelne uskutočňuje tiež komplexná údržba a kontrola zariadení," dodala. Produkcia automobilov sa v plnom rozsahu rozbehne opäť 22. januára 2018.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.