Betlehemské svetlo už svieti aj v Primaciálnom paláci

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 20. decembra (TASR) – Betlehemské svetlo žiari už aj v podbrání Primaciálneho paláca v hlavnom meste, kde si ho môžu prísť ľudia odpáliť každý deň do utorka 26. decembra od 8.00 do 22.00 h. Betlehemské svetlo si prevzal bratislavský primátor Ivo Nesrovnal od slovenských skautov v utorok (19.12.). TASR o tom informovala hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer.

"Som rád, že Betlehemské svetlo prišlo aj k nám do Primaciálneho paláca a pevne verím, že si Bratislavčania či návštevníci mesta prídu tento symbol pokoja a mieru prevziať aj do svojich domovov," povedal primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal.

Posolstvo Betlehemského svetla vychádza z univerzálnych ľudských hodnôt a nesie posolstvo pokoja, nádeje, lásky a porozumenia medzi ľuďmi na celom svete. Tento svetelný dar spája každoročne všetkých ľudí dobrej vôle a je neodmysliteľnou súčasťou pokoja vianočných sviatkov.

Plamienok Betlehemského svetla sa každoročne pred Vianocami zapaľuje v betlehemskej jaskyni, kde sa podľa tradície narodil Ježiš Kristus. Plameň Betlehemského svetla roznášajú skauti do miest a obcí po celej Európe a tiež do niekoľkých amerických krajín. Väčšinou býva najskôr letecky dopravené do Viedne, odkiaľ sa ďalej šíri väčšinou po železnici. Slovenskí skauti vynášajú každoročne Betlehemské svetlo dokonca aj na Lomnický štít.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.