Chátrajúci objekt bývalej colnice v Milhosti by mali zrekonštruovať

Cestný hraničný priechod Milhosť–Tornyosnémeti medzi Slovenskom a Maďarskom patrí medzi najväčšie svojho druhu na Slovensku. Budova colnice bola otvorená v roku 1986. Po vstupe Slovenska do Schengenského priestoru je budova opustená, chátra a je v dezolátnom stave. Milhosť, 22. decembra 2017. Foto: TASR - František Iván

Milhosť 22. decembra (TASR) – Budova bývalej colnice na slovensko-maďarskom hraničnom priechode Milhosť – Tornyosnémeti pri Košiciach roky chátra. Po vstupe Slovenska do EÚ a Schengenu stratila svoju pôvodnú funkciu. Ako pre TASR uviedol starosta obce Milhosť Štefan Nagy, malo by sa to zmeniť, časť budovy totiž vlastní nový majiteľ.

V roku 2011 budovu za 108.000 eur odkúpila košická firma VSŽ.

"Tento rok, podľa mojich informácií, časť na ľavej strane po ceste do Maďarska kúpil podnikateľ z Miškolca. Momentálne to chátra. Chceli by to opraviť zvonku a urobiť tam kaviareň, reštauráciu a herňu," priblížil Nagy.

Druhú polovicu vlastní podľa jeho slov spoločnosť VSŽ. "Nemám informácie o tom, že by mal niekto záujem to kúpiť," doplnil starosta s tým, že obec víta, že nový majiteľ chce objekt opraviť.

"Samozrejme, povedali sme im to aj, keď sa boli obecnému zastupiteľstvu predstaviť. Privítali sme, že by chceli opraviť aj vonkajší vzhľad, nielen vnútrajšok. Je to vstup do krajiny, ako aj do našej dediny. My na to financie nemáme, aby sme to vyriešili," dodal Nagy.

Obec mala v minulosti o budovu záujem, uvažovala o jej využití na byty pre sociálne slabé rodiny, na odkúpenie jej však chýbali finančné prostriedky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.