Seniori z Popradu dostali pred Vianocami ako darček elektrickú rikšu

Ilustračná snímka Foto: TASR/Štefan Puškáš

Poprad 22. decembra (TASR) - Trojkolesový elektrobicykel na prevoz ľudí, tzv. rikšu, dostali pred Vianocami klienti Centra sociálnych služieb (CSS) v Poprade, ktoré ho zakúpilo zo sponzorských darov.

Centrum sa totiž plánuje zapojiť do celosvetového projektu "Cycling without age", teda "Bicyklovanie neobmedzené vekom". "Jeho cieľom je vytiahnuť seniorov z izieb do prírody, mesta, vyčarovať im úsmev na tvári, vyvolať pocit šťastia, poskytnúť slobodu, predstaviť inú formu mobility, vytvoriť nové vzťahy. Zároveň dať šancu mladým a aktívnym ľuďom spraviť niečo pre komunitu, zapojiť ich do aktívneho starnutia seniorov," uviedol riaditeľ CSS Jozef Košický.

V rámci projektu plánuje centrum osloviť širokú verejnosť, ako aj rôzne športové kluby a študentov, ktorí by v rámci dobrovoľníckych aktivít obsluhovali tento bicykel. Darček dostali seniori na svojom každoročnom predvianočnom posedení, ktorého súčasťou bol kultúrny program pripravený žiakmi Základnej umeleckej školy pri Spojenej škole na Letnej ulici v Poprade.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.