Volkswagen zvýšil predaj vozidiel v roku 2017 na 10,7 milióna

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Wolfsburg 17. januára (TASR) - Najväčšia nemecká automobilka Volkswagen zvýšila predaj vozidiel v minulom roku o vyše 4 %, čo jej umožnilo dosiahnuť nový rekord a podľa všetkého potvrdiť pozíciu najväčšieho výrobcu vozidiel na svete. Ako sa ukazuje, spoločnosť dokázala úspešne ustáť dôsledky emisnej kauzy, ktorá vypukla zhruba pred 2,5 rokom.

Volkswagen v stredu oznámil, že za rok 2017 predal vo svete celkovo 10,7 milióna vozidiel. To je o 4,3 % viac než v roku 2016. Najväčší konkurent, japonská Toyota, by mala výsledky oznámiť koncom januára, očakáva sa však, že jej predaj výsledky Volkswagenu neprekoná. Toyota ešte minulý mesiac uviedla, že za rok 2017 očakáva celkový predaj 10,35 milióna áut.

Za mesiac december predal Volkswagen okolo 1 milióna vozidiel. Oproti decembru 2016 to znamená rast o 8,5 %. Najviac k rastu prispel zvýšený dopyt v Číne a Nemecku.

"Sme vďační našim zákazníkom za dôveru," povedal výkonný riaditeľ spoločnosti Matthias Müller. Ako dodal, Volkswagen "urobí všetko preto, aby aj v tomto roku očakávania zákazníkov splnil, prípadne prekročil".

K celkovému minuloročnému rastu predaja do veľkej miery opäť prispela Čína. Na svojom najväčšom trhu predal Volkswagen vlani 4,18 milióna vozidiel, o 5 % viac než v roku 2016. Zvýšil sa aj predaj v západnej Európe, a to o 1,4 % na 3,58 milióna áut a v Rusku a Brazílii zaznamenala firma rast predaja o dvojciferné hodnoty.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.