Pri Kiribati je už týždeň nezvestná loď s 50 ľuďmi na palube

Ilustračná snímka. Foto: TASR AP

Wellington 27. januára (TASR) - Trajekt s približne 50 ľuďmi na palube je už viac ako týždeň nezvestný vo vodách pri tichomorskom ostrovnom štáte Kiribati. S odvolaním sa na sobotňajšie oznámenie záchranárov o tom informovali agentúra AP a DPA.

Novozélandské Záchranné koordinačné centrum uviedlo, že vyslalo vojenské lietadlo Orion na pomoc pri pátraní v oblasti s celkovou rozlohou dosahujúcou približne veľkosť Británie. Pátranie vedú úrady z Fidži.

Sedemnásťmetrový katamaran, ktorý prepravuje ľudí po 21 obývaných ostrovoch Kiribati, podľa úradov vyplával z ostrova Nonouti smerom k atolu Južná Tarawa 18. januára. Cesta dlhá 240 kilometrov mala trvať dva dni.

Predstavitelia novozélandských vzdušných síl uviedli, že na plavidle nazvanom Butiraoi opravovali krátko pred odplávaním turbínový hriadeľ, čo mohlo prispieť k problémom pri plavbe. Nie je tiež jasné, či mala loď dostatok paliva alebo vody na to, aby vydržala viac než dva dni cesty. V oblasti v súčasnosti panuje mierne počasie.

Kiribati je odľahlou chudobnou krajinou na celkovo 33 atoloch a s približne 108.000 obyvateľmi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.