Denník KĽDR varuje pred nebezpečím závislosti na počítačových hrách

Ilustračné foto. Foto: TASR

Pchjongjang 29. januára (TASR) - Pred nebezpečenstvom závislosti na počítačových hrách vo svete varoval v pondelok oficiálny denník vládnej strany Kórejskej ľudovodemokratickej republiky. Informovala o tom juhokórejská tlačová agentúra Jonhap.

"Väčšina elektronických hier prekvitajúcich v kapitalistických krajinách ničí mysle mládeže a ideologicky a mentálne ich poškodzuje," uviedli v analytickom článku noviny vládnucej severokórejskej komunistickej strany Rodong sinmun (Robotnícke noviny).

Denník sa v citovanom texte odvolával na rozhodnutie Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) z vlaňajška, ktorým klasifikovala závislosť od hry ako duševnú poruchu.

Mladí ľudia posadnutí hrami zanedbávajú svoje štúdium a nedokážu si cibriť schopnosť realisticky myslieť a prispôsobovať sa spoločnosti, napísal Rodong sinmun.

"Aj hry na mobilných telefónoch spôsobujú na celom svete vážne problémy - tých, ktorí sú do nich celé hodiny pohrúžení, možno považovať za závislých od hrania, v dôsledku ktorého dochádza k mentálnemu a fyzickému ublíženiu na zdraví človeka."

Podľa nemenovaného severokórejského zbeha, ktorý v KĽDR viedol internetovú kaviareň, sa takéto on-line herne nedávno rozšírili v Pchjongjangu i ďalších mestách. So zvýšeným používaním mobilných telefónov došlo tiež k rozmachu hrania hier pre takéto zariadenia, dodal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.