Skupina na sprísnenie majetkových priznaní sa zíde počas schôdze

Ilustračná snímka Foto: TASR - Jakub Kotian

Bratislava 3. februára (TASR) - Pracovná skupina, ktorá má pripraviť zmenu zákona o konflikte záujmov vrátane prísnejších majetkových priznaní, sa opäť zíde počas aktuálnej schôdze Národnej rady SR. Presný termín určí jej predseda Martin Glváč (Smer-SD). Skupina si povie predstavy na zmeny v zákone. TASR to potvrdil Martin Čambalík z Glváčovej kancelárie.

Skupina prvýkrát rokovala v novembri minulého roka. Jedenásťčlennú skupinu vedie podpredseda parlamentu Glváč. Na úvodnom stretnutí poslanci dostali pracovný materiál s návrhmi legislatívnych úprav a požiadali Parlamentný inštitút o vypracovanie analýzy, ako je táto problematika upravená v iných krajinách. Členovia komisie dostali čas na predloženie pripomienok a svojich návrhov.

Okrem Glváča sú v skupine Miroslav Číž, Dušan Jarjabek (obaja Smer-SD), predseda poslaneckého klubu SNS Tibor Bernaťák, šéf poslaneckého klubu Mosta-Híd Gábor Gál a Peter Kresák (Most-Híd). Opozíciu zastupoval Martin Poliačik ešte ako predseda výboru pre nezlučiteľnosť funkcií, pod ktorý ústavný zákon spadá. Novým predsedom výboru je po Poliačikovom odchode z SaS a výboru Vladimír Sloboda (SaS), ktorý pôjde aj do skupiny. V tej je ďalej Veronika Remišová z OĽaNO, Peter Pčolinský (Sme rodina), Miroslav Beblavý (nezaradený) a Ján Kecskés z ĽSNS.

Sprísnenie majetkových priznaní sa spomína už roky, zriadené boli viaceré pracovné skupiny. Jedna tvorila zmenu ústavného zákona o konflikte záujmov aj v minulom volebnom období. Hoci sa dohodla na zmenách, Smer-SD od nich odstúpil. Následne prišli ďalšie návrhy od opozície aj vládnej strany, ale ani jeden pre nedostatok hlasov neprešiel.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.