CNN: Za utajenie škandálu Oxfamu hrozí strata verejného financovania

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Londýn 12. februára (TASR) - Zástupcovia medzinárodnej humanitárnej organizácie Oxfam sa v pondelok pre obvinenia zo zatajenia sexuálneho škandálu na Haiti stretnú s predstaviteľmi britskej vlády. Oxfamu pritom hrozí, že príde o verejné financovanie, informuje spravodajská televízia CNN.

Z výsledkov vyšetrovania londýnskeho denníka The Times zverejnených minulý týždeň vyplýva, že personál Oxfamu, ktorý pôsobil na Haiti po ničivom zemetrasení v roku 2010, platil tamojším ženám za pohlavný styk.

Podľa obvinení humanitárni pracovníci, vrátane vtedajšieho riaditeľa operácie na Haiti Rolanda van Hauwermeirena, urobili z vily prenajatej organizáciou provizórny nevestinec.

Po tom, ako Times zverejnil podrobnosti o uniknutom vnútornom vyšetrovaní o údajných platbách šiestim mladým ženám, možno aj vrátane mladistvých dievčat, humanitárna organizácia tieto obvinenia poprela.

V nedeľu vyšli najavo ďalšie obvinenia, na základe ktorých táto organizácia mala zatajiť podobný sexuálny škandál aj v Čade v roku 2006.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.