Kurz eura sa mierne zotavil a vzrástol na 1,2285 USD/EUR

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Frankfurt nad Mohanom 12. februára (TASR) - Spoločná európska mena sa mierne zotavila z výrazných minulotýždňových strát.

Euro sa v pondelok ráno predávalo po 1,2285 USD, keď v piatok (9. 2.) večer jeho kurz klesal smerom k hranici 1,22 USD/EUR. Európska centrálna banka (ECB) stanovila v piatok napoludnie referenčný kurz na 1,2273 USD/EUR (vo štvrtok: 1,2252) USD/EUR. To znamená, že dolár stál 0,8148 (0,8162) eura.

Na začiatku nového týždňa je na programe len málo makroekonomických údajov z eurozóny aj USA, ktoré by mohli mať vplyv na devízový trh. Taktiež sa neočakávajú vyjadrenia vysokých predstaviteľov centrálnych bánk. Takže rozhodujúci vplyv na všeobecnú náladu na trhu zrejme bude mať vývoj na akciových trhoch. Ázijské burzy v pondelok skončili prevažne v pluse.

Investori čakajú uprostred týždňa na zverejnenie správy o vývoji inflácie v USA. Možnosť zrýchlenia rastu spotrebiteľských cien bola jednou z hlavných príčin minulotýždňového pádu búrz po celom svete.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.