Most-Híd zvažuje zmeniť termín republikovej rady na utorok 13. marca

Ilustračná snímka. Foto: FOTO TASR – Dano Veselský

Bratislava 7. marca (TASR) - Most-Híd uvažuje o posunutí rokovania republikovej rady z pondelka 12. marca na utorok 13. marca. Informovala o tom hovorkyňa strany Klára Debnár.

"Republiková rada Mosta-Híd je zvolaná na 12. marca. Kvôli tomu, aby mohli prebehnúť všetky okresné rady strany, sa uvažuje aj o termíne 13. marca. O tejto možnosti sme informovali aj našich partnerov. Neskorší termín ako 13. marca neprichádza do úvahy," uviedla hovorkyňa. O finálnej verzii bude strana informovať.

Most-Híd zvolal republikovú radu po tom, ako minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) hovoril, že sa nateraz nechystá odstúpiť z funkcie. Podľa Mosta-Híd by pritom odstúpiť mal, ale konať má Smer-SD. Na republikovej rade by strana mala riešiť, ako ďalej v koalícii, teda či v nej strana zostane.

V Smere-SD o Kaliňákovom osude a ďalšom postupe v koalícii rokujú. Vedenie strany v utorok (6.3.) jasne nepovedalo, či má Kaliňák jeho podporu, za premiéra Roberta Fica (Smer-SD) sa postavilo. Minister práce Ján Richter (Smer-SD) v stredu uviedol, že Kaliňák má plnú dôveru Smeru-SD. Kaliňáka označil za skúseného a zodpovedného politika. "Ak dôjde k presvedčeniu, že jeho pôsobenie škodí Smeru-SD, v tomto smere je pripravený sám vyvodiť dôsledky," povedal Richter. Na otázku, či vládnej strane Kaliňák teraz neškodí, Richter uviedol, "že v tejto chvíli má plnú podporu strany".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.